| Subcribe via RSS

Ağ bağlantılarımda yerel ağ geçidi sekmesi çıktı ve tıklayınca modemimin markası olan “smartnet”e bağlandı bu normalmidir?

September 2nd, 2007 Posted in Bilgisayar Donanımı
Reklam


Ağ bağlantılarımda yerel ağ geçidi sekmesi çıktı ve tıklayınca modemimin markası olan “smartnet”e bağlandı bu normalmidir?

Cevap:

Normal birşey aslında siz ağ ayarlarınızı yapılandırmadığınız için modeminizi üzerinden bağlanıyor ve sizi modeminizin sitesine veya modem ayarlarının ulaşılabildiği sayfaya yönlendiriyor.

Soru:

 Ağ bağlantılarımda sadece “yerel ağ geçidi” sekmesi bulunmuyor, ethernet kartımla yaptığım “yerel ağ bağlantısı 2″sekmesi de bulunuyor,belki değişik bir olguyu açıklar diye bunu da belirtiyorum.

Cevap:

Normaldir, kurulan her farklı bağlantı türü için işletim sistemi otomatik numaralar verir. Eğer inaktif durumda ve kullanmıyorsanız sağ tık ile silebilirsiniz 2. bağlantıyı

Tekrarlı reklam alanı

Soru:

Hayır şu anda ikisi de aktif biçimde çalışıyorlar…ben de bu kısmı anlamamıştım.

Cevap:

Biri ağ geçidi diğeri ağ bağlantısıdır o halde. Kimi zaman modemleri bir başka pc olarak görmüşse fiziksel olarak bağlantı onun üzerinden yapılıyor şeklindedir XP işletim sistemi bu tip bağlantılar için bu şekil köprülemeler yapabilir. Bunda bir sorun yoktur.

Ama eğer iki ağ kartın yoksa normal bağlantı olarak iki aynı tür bağlantı aktif olamaz, veya birisi ilink vs gibi başka bir bağlantı türüdür, muhtemelen bir şeyleri yanlış görmüş veya yorumlamış olabilirsiniz.

Edit: Dedeefendi

One Response to “Ağ bağlantılarımda yerel ağ geçidi sekmesi çıktı ve tıklayınca modemimin markası olan “smartnet”e bağlandı bu normalmidir?”

  1. sannsar Says:

    merhaba ban internetimi komşumla paylaşıyorumklasik yerel ağ ethernet 4portlu modem ethrtnet ben modfiye edilmiş tnctrxpsp3 bir xp işletim sistemi kullanıyorum fakat komşumun pc den benim izin vermiş olduğum klasörlerime ulaşamıyorum tam yetkili veriyorum fakat kullanıcı adı ve şifre istiyor çalışma grubunda görüyorum fakat giriş yapmak istediğimde kullanıcı adı ve parola istiyor pcmde parola ve kullanıcı adı yok ne yapmalıyım?


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.