| Subcribe via RSS

Crc Hatası ve Winrar Hataları Çözümleri

March 22nd, 2009 Posted in İp Uçları ve Teknik Pratik Bilgiler
Reklam


Crc Hatası ve Winrar Hataları Çözümleri

Yaygın olarak karşımıza çıkan winrar crc hatalarının büyük çoğunluğunun ana nedeni yüklediğimiz dosyaların eksik olarak bilgisarımıza gelmiş olmasıdır. İnternet bağlantımızda bir problem yok, yüklediğimiz sunucuda da bir problem yok ve buna rağmen sürekli crc hatası alıyor isek sorun donanımsal bir arıza olduğunu bize gösterir. Hangi donanımlar buna neden olur sorusuna gelince en başta ramlerden , harddiskimizden, harddisk kablolarımızdan ve ethernet kablosundan olur. Bunun yanında modem ve internet bağlantısıda oldukça önem teşkil etmektedir. Winrarın 3.7.1 ve üstü versiyonlarında dosyadaki bu bozukluk hakkında bilgi alabiliyorsunuz.

Tekrarlı reklam alanı

🙂 Çözüm yollarına gelince,

Winrar dosyasının içinde yer alan rar.exe dosyasını bozuk rar dosyalarının olduğu yere kopyalıyoruz. Bunun ardından Başlat/Çalıştır da  cmd komutunu girerek enterlıyoruz. Karşımıza çıkacak dos penceresinde bozuk crc hatası veren rar dosyalarının bulunduğu kısıma gidin ve bu işlemin hemen ardından

rar e -kb *.rar yada rar e -kb bozukrardosyanızınisimi.rar yazarak enter tuşuna basın. Bu işlem ile birlikte dosyanız crc hatası versede içerisindeki dosyalar harddiskinize açılacaktır.

Bir başka yöntem ise winrar programınızın içerisinde bulunan Repair Archiv Menüsünü kullanarak hata giderme konsoludur. Bunun yanında piyasada bir çok rar repair ve düzenleme programları mevcut.

One Response to “Crc Hatası ve Winrar Hataları Çözümleri”

  1. Nevdar Says:

    ya bu bahsettiğiniz winrar.exe hngsi? bulamadım da ben 🙁
    resimlerle anlatım yapsanız?


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.