| Subcribe via RSS

Hamachi Class C Hatası ve Çözümü

March 22nd, 2009 Posted in İp Uçları ve Teknik Pratik BilgilerHamachi Class C Hatası ve Çözümü

Öncelikle hamachi 0.9.9.9 sürümünü multiplayer oyun oynayacak grubunuz ve siz kendi bilgisayarınıza indirin.( bu versiyonda sorun yaşanmıyor. ) İlk aşamada yapmamız gereken sistemlerinizdeki eski hamachi ve bunun kullandığı dosyaları silmek olacaktır. Program ekle-kaldır aracılığıyla hamachiyi sisteminizden kaldırın. Hatta windows kayıt dosyalarını da silmeniz gerekmektedir.

Başlat/Çalıştır da komut penceresinden regedit yazarak entera basın ve açılan anahtar sayfalarından,

Tekrarlı reklam alanı

“HKEY_CURRENT_USER/software/application data/hamachi” hamachi dosyasını siliyorsunuz.

Bu işlemin de ardından grup olarak aynı versiyon hamachiyi bilgisayarlarınıza kuruyorsunuz. Bu kurulumun eş zamanlı olması büyük önem taşımaktadır. Çünkü bu şekilde aynı ip başlıklarını alacaksınız. Zaten regedit sayfasındaki dosyayıda eski ipnizi tekrar size vermemesi için silmiştik. Eğer aynı tip kombinasyonlarda ip aldıysanız ( ör: 4.29.***.*** ve diğer kullanıcılarında bu şekilde ) class c hatasından kurtulacaksınız. :)

One Response to “Hamachi Class C Hatası ve Çözümü”

 1. onur Says:

  Merhaba oyun sever arkadaslar,

  Ben ve arkadasim da Counter Strike Source ve Left 4 Dead 2 gibi source motorlu oyunlari Hamachi 2 uzerinden ( hamachi 1 e gerek yok) coop oynamak icin cok ugrastik ve yarim gunluk bir caba sonucunda iki oyuna da girmeyi basarabildik. Bu bilgileri sizle paylasmak istedim cunku saatlerce ugrasip da oyunu oynayamadan basarisizliga ugramanin ne kadar moral bozucu oldugunu biliyorum ve sizin de ayni duygulari yasamamanizi istiyorum. Yapilacak birkac adim var. Hepsi kolay adimlar. Adimlar soyle,

  1.Iki bilgisayarin oyunda kurulan lan agini gormesi icin gereken adim,
  Windows 7 kullananlar buraya girsinler
  Control Panel\Network and Internet\Network Connections (denetim masasi/ ag ve internet/ag baglantilari)
  Burayi bulamayanlar veya win 7 harici system kullananlar ayni sayfaya girmek icin sunu yapsinlar,
  Baslat a basin, calistir (run) a basin veya arama bosluguna run yazin ve ncpa.cpl yazin.
  Sonunda herkes ayni sayfayi goruyor umarim. Hamachi ye sag tiklayin ve properties ( ozellikler ) basin. Internet protocol V4 e basin ve properties ( ozellikler ) e basin. Acilan sayfanin en asagisinda advanced (gelismis) e basin. Yine en asagindan interface metric 9000 yaziyor. Silin ve 10 yazin.

  2.Hamachinin IP lerini ayni klass da yapmak icin gereken adim,
  Bu adim gerekli mi bilmiyorum ama ben yaptim. Belki bosuna yapmisimdir. Ama zarari yok. Sonuncta oyuna girebiliyorum.
  Siz ve arkadasiniz hamachiyi uninstall edin. Silme surecinde cikan kutuyu tikleyin ki butun bilgileri silsin. Ikiniz de ayni anda Hamachi 2 yi kurmaya baslayin ki ikinize de ayni klasmanda IP versin.

  3.Counter Strike Source icin aciklama,
  Oyuna girin ve server kurun ( 1 kisi ). ALT+TAB yaparak windowsun bu programa izin vermesini soruyorsa izin verdirin. Su anda arkadaslariniz land an oyunu gorebilir ama oyuna girmeye calisirsa class c hatasi verir. Oyunu kuran ESC nin altindaki tus ile konsolu acsin ve sv_lan 0 yazsin. Boylece herkes oyuna girebilir.

  4.Left 4 Dead 2 icin aciklama.
  Oyuna girin ve oyunu kuran arkadas konsolu acip su satirlari yazsin,
  sv_lan 0
  sv_allow_lobby_connect_only 0
  net_start
  maps *
  cikan harita listesinden tekini secin ve kopyala yapistir ile konsola girin ve oyundasiniz. Diger arkadasiniz kurdugunuz oyunu otomatik olarak ana menunun alt kisminda gorecek ve girebilecek oyuna. ALT+TAB yaparak windowsun bu programa izin vermesini soruyorsa izin verdirin.

  Bu umarim hepiniz icin ise yaramistir. Afiyet olsun.


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.