| Subcribe via RSS

High Definition Audio Veri Yolundaki Modem Aygıtı?

April 23rd, 2010 Posted in Sürücüler ve Driver Konuları
Reklam


Asus F3 JC modelindeki laptobumda sorunlu vistayı kaldırıp tekrar Xp işletim sistemini kurdum. TÜm driverlar sorunsuz bir şekilde yüklendi. Fakat ses driverını bir türlü problemsiz bir şekilde yükleyemedim ve ses alamıyorum. Aygıt yöneticisinde high definition audio veri yolunda modem aygıtı yazısı mevcut ve hemen yanında da ünlem işareti var. Problemi nasıl çözebilirim?

Çözüm: Probleminiz anladığımız kadarıyla bir çakışma sonucu meydana gelmiş bir problem. Bunun için öncelikle modem driverını bilgisayarınıza tanıtmalısınız. Asusun orjinal sitesinde modeminiz ile ilgili iki adet download linki mevcut. Bunlardan herhangi biri ile modeminizi öncelikle sisteminize tanıtmalısınız.

Linkler:

Tekrarlı reklam alanı

Link 1

Link 2

Ses sorununuz içinse; Ses driverını problemsiz bir şekilde yüklediğiniz halde ses alamıyorsanız  denetim Masasıda bulunan Ses Efekti ve Aygıtları bölümünden varsayılan aygıt olarak ses kartının seçili olduğundan emin olmalısınız. Eğer bu bölümde bluetooth ses aygıtı seçili ise siz driverı doğru tanıtsanız dahi zaten ses alamazsınınız. Ses driverında probleminiz var ise aşağıdaki linkter tekrar driverı kurmanızı öneririz.

Link 3

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.