| Subcribe via RSS

Mevcut ekran kartını iptal edip anakarttaki onboard ekran kartını kullanmak

February 22nd, 2009 Posted in Bilgisayar Sorunlarınız ve Çözümleri
Reklam


Soru: 128 Mb Nvİda ekran kartına sahipim fakat bu kartımı iptal edip anakartımda bulunan ekran görüntü işlemcisini kullanmak istiyorum. Mevcut ekran kartımı nasıl devre dışı bırakabilirim?

Tekrarlı reklam alanı

Cevap: İşleminiz oldukça basit bir bios ayarıyla çözülebilir. Bunun için öncelikle bios ayarlarınıza girerek onboard ekran kartınızı enable moduna getirmelisiniz. Bu seçenek farklı bios yazılımlarında farklı kısımlarda bulunabilir. Bu işlemin ardından bilgisayarınızı güvenli modda çalıştırarak önceki kullandığınız ekran kartınıza ait driver ve sürücüleri, mevcut programları kaldırmalısınız. Bu işlemin de sonrasında bilgisayarınızı kapatarak ekran kartınızı çıkartmayı unutmayınız. Monitör kablonuzu ise onborad olarak kullanacağınız anakart girişine takmayı ihmal etmeyin yoksa görüntü alamazsınız 🙂 Eğer sürücüleriniz yeni sürücüler ise onboard driverlarını anakart cdsinden kurarsanız daha kaliteli bir görüntü elde edebilirsiniz..

One Response to “Mevcut ekran kartını iptal edip anakarttaki onboard ekran kartını kullanmak”

  1. fergan Says:

    bilgisayarın içini açıp iptal etme cesaretinde bulunamıyorum acaba aygıt yöneticisinden iptal etsem düzelirmi ama aygıt yöneticisinde sadece ati radeon hd 4520 var


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.