| Subcribe via RSS

PaRDuS 2007 Kurulum ve Çalışan CD,Teknik Bilgiler,Ekran Görüntüleri

August 8th, 2007 Posted in İşletim Sistemleri
Reklam


İşte Bedava Türkçe ve Tübitakın katkılarıyla
Türk İşletim Sistemi Pardus


Kurun, Kullanın, Destekleyin..!


Anadolu Panteri PARDUS


Arkadaşlar Pardusun yeni versiyon 2007 halini indirip bedava kullanmanız için aşağıdaki Pardusun resmi sitesine gitmeniz yeterlidir.

DOWNLOAD


Burada ilk linkler kurulabilir Cd ikinci linkler de Kurulum gerektirmeyen çalışabilir (Live) CD içindir.
Ayrıca sürüm notlarını ve yeni sürümdeki değişiklikleri de görebilirsiniz.


Yine Pardus ile ilgili birçok bilgi, ekran görüntüleri, uygulamalar ve Pardusu temin edebileceğiniz pardus gönüllüleri listesi ve daha birçok faydalı bilgi için aşağıdaki adres çok faydalı olacaktır.


http://tr.pardus-wiki.org/Ana_Sayfa


************************************************** ******

Pardus’a Program Kurmak

Tekrarlı reklam alanı

Bu aralar önümüze gelen herkese bir kaç arkadaşla pardusu anlatmaya çalışıyoruz ama herkesin kafasna takılan şey .exe dosyalarını kuramıyorum.Yani Windowsta ki programları kullanmak istiyolarmış ama kuramıyolarmış. Kuramazsınız çünkü pardus .exe gibi windowsa ait dosyaları kullanmıyor. Kendine ait .pisi uzantılı dosyaları destekliyor. Zaten pardusu kurduğunuz zaman her türlü program pardusun içinde geliyor. Bunun için program yapılandırma merkezinde(Tasma) sistem seçenekleri ve program ekle, güncelle ve kaldır’a giriyoruz yönetici girişi yapıyoruz.Sonra depolara giriyoruz burda bende olan şimdilik iki tane Uludağ.org’a ait iki tane’de başka şahıslara ait depolar var .Bunlar

Bide Uludağ.org‘un depoları var bunlar

Tabi bu pardus paketlerini kendiniz de yapabilirsiniz hiç zor değil ama biraz araştırma gerekiyor Parduswiki de hepsini bulabilirsiniz. Buradan da Pisi hakkında herşeyi bulabilirsiniz.
Sitemize Pardus ile ilgili kategori açtık bundan sonra Pardus ile ilgili teknik bilgileri ve daha fazlasını burada bulabileceksiniz. Sizlerin de bilginizi bizlerden esirgemeyeceğini biliyorum. Hemen üye olup yazılarınızı sitemiz de yayınlayabilirisiniz.

Not: Bu yazı alıntıdır.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.