| Subcribe via RSS

Plazma – LCD Tv Televizyon fiyatları ucuzladı

July 28th, 2009 Posted in Teknoloji Haberleri
Reklam


Teknolojik ürün ve aletlerin satıldığı tekno marketlerde gözle görülür indirimler de başladı. Güncel fiyatlar:

 Philips, Panasonic, Samsung, ve LG gibi alanında uzman birçok kaliteli markaya ait plazma televizyonlarda büyük inidirimler var. Teknosa, İstanbul Bilişim, Hepsiburada ve bir çok teknoloji ürünü satan mağazalarda (internet üzerinden satış yapan firmalar da dahil) fırsatlı indirimde olan ürünlerinin büyük bir bölümünü  plazma tvler oluşturuyor. Örneğin İstanbul Bilişim adlı firmada 40”(102cm) Ekran Genişliğinde Sony Bravia Kdl-40V5500 modelindeki ürün 2075 TL fiyatlarına satılmakta. Yine 40”(102cm)Ekran Genişliğinde Samsung Le-40B550 Lcd televizyon ise 1911 TL den alınabilmekte. HepsiBurada sitesinde ise LG 42LF2500 42″ Full HD Lcd televizyon ise 2078 TL den alınabilmekte.

Lcd tv ve Plazmalarda, aranılan özelliklerin başında HD, (High Definition) gelmekte. Yani yüksek çözünürlükte yayın ve içerikler anlamına geliyor. Daha fazla pikseli (küçük noktacıklar) ekrana sığdırarak ve sıkıştırılmamış dijital video ile elde edilen yüksek çözünürlüklü görüntüler sayesinde, ekranda hissedilir bir derinlik, keskinlik ve dikkat çeken renkler oluşur. Yapılan incelemeler 1-2 senelik bir süre içerisinde, ülkemizde de daha fazla HD yayın ve içerik olacağını ortaya koyuyor. Bu tarz televizyonlara sahip kullanıcılar dijital yayın sayesinde sevdikleri programları müsait oldukları bir saatte seyredebilme imkanına sahipler. Televizyon izlerken ‘duraklatma’ tuşu yardımıyla yayını durdurabileceksiniz. Örneğin izlediğiniz bir futbol maçında golü farklı açılardan ve kameralardan izleyebilme imkanı da olacak. Dijital yayın, HDTV’lerle izlendiğinde daha bir görsel olmaktadır.

Tekrarlı reklam alanı

Bu televizyonları alırken düşülebilecek yanılgılar ise: [Alıntı]

1-BİR HDTV aldığınızda yüksek çözünürlüklü yayınları hemen izleyebilirsiniz. Yüksek çözünürlüklü yayınlar henüz Türkiye’de başlamadı. Yüksek çözünürlüklü lokal yayın hakkında bazı firmaların çalışmaları olduğu bilinse de, henüz kesin bir tarih belirlenmiş değil. Ama uydu üzerinden HDTV’lerle yurtdışı yayınları izlemek mümkün.

2-HD televizyonları mağazadan aldığınız gibi ekstra bir ayara gerek kalmaksızın kullanabilirsiniz. Mağazalardaki teşhirde gördüğünüz televizyonların görüntüleri size çok net gelebilir. Evinizde aynı netliği yakalayamayabilirsiniz. Bunun nedeni mağazalarda çok yüksek aydınlatmaların olması. İlk seferde ayarları uzmanlara yaptırmak iyi olur.

3-EĞER çok büyük bir ekrana çok yakın oturursanız en iyi görüntüyü alamazsınız. Tavsiye edilen oturma mesafesi ekranın enlemesine uzunluğunun iki katı uzaklığından itibaren başlar. Öteki türlü piksel boşlukları gözünüzü rahatsız edebilir. 3 metreden uzak oturursanız da gözünüz pikselleri seçmekte zorlanır ve normal televizyonla HDTV farkı ortadan kalkmaya başlar.

4-EKRAN çözünürlüğü ne kadar yüksek olursa, görüntü kalitesi o kadar yüksek olur. Çoğu HDTV 720 satır ekran sunar. Fakat Hollywood şu an formattan çok, Blu-ray veya HD-DVD gibi teknolojileri değerlendiriyor.

5-HDTV programlarının hepsi çok yüksek kalitede yapılmaktadır. Bu öneri bizi HD yayınlar hakkında ufak bir sırra götürüyor: Bu tip programların hepsi sıkıştırılmıştır fakat bazıları diğerlerinden daha çok sıkıştırılmıştır.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.