| Subcribe via RSS

Sürekli Power Supply ( Güç Kaynağı ) Yanıyor

September 29th, 2008 Posted in Bilgisayar Sorunlarınız ve Çözümleri
Reklam


Sürekli Power Suply ( Güç Kaynağı ) Yanıyor

Geçtiğimiz günlerde mevcut sistemimi yenilemek ve güncel oyunları oynayabilmek amaçlı 4 parçadan oluşan donanım ürünleri aldım. Parçaların montajını gerçekleştirdikten sonra sistem sorunsuz çalışıyordu. Yalnız oyunlarda daha kaliteli bir görüntüye ulaşabilmek amacıyla ekran kartında overclocking yapınca 400 watt’lık everest power suply güç kaynağım yandı. Arkasından evde kullanmadığım önceki 350 watt’ lık güç kaynağını taktım fakat bilgisayarı açtığımda o da yandı.


Ardından internetteki donanım sitelerinden edindiğim bilgiye göre ekran kartları ayarlarından yapılan değişikliklerin bu tarz problemlere neden olabileceğini öğrendim. 

Aldığım Donanım Parçaları:

Tekrarlı reklam alanı

Amd X2 64 bit 4000

MSI RX1950XT-VT2D256E Ekran Kartı

MSI K9N ULTRA anakart

TWİNMOS 1024MB 800MHZ Ram

 

Yanan iki güç kaynağının ardından ekran kartının gereksinimi olan gücü karşılasın diye yeni bir güç kaynağı aldım. (Markası: High Power HPC-460-P12S) Şimdi bilgisayarımı açtığımda  evin prizlerinin bağlı olduğu sigorta sürekli atıyor.
Aynı güç kaynağını eski sisteme taktığımda yine sigorta atıyor. Sorun nerede olabilir? Parçaların uyumluluğu nasıl?

Cevap:

Öncelikle geçmiş olsun diyoruz. Probleminizin nedeni anladığımız kadarı ile yeni aldığınız parçalarda yada güç kaynağında değil. Sorunun olası nedeni sisteminizde yada evinizdeki prizde yada elektrik sisteminde elektrik kaçağı mevcut olmasındandır. Farklı bir prizde tekrar sisteminizi çalıştırın. Büyük olasılıkla probleminiz çözülecektir.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.