| Subcribe via RSS

TiviBu-Silverlight Hatası ve Çözümü

April 23rd, 2010 Posted in Bilgisayar Sorunlarınız ve Çözümleri
Reklam


Geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başlayan bir TTNet hizmeti olan TiviBu çok kısa sürede yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Tabi kullanıma başladığı ilk gün itibariyle program geliştirilmeye devam edildi ve versiyon güncellemelerine gidildi. 

Kurulum program tarafından otomatik olarak gerçekleştirilmekle birlikte eğer bilgisayarınızda bu programa ait eski bir versiyon var ise kurulumda konumuza konu olan hata meydana gelmektedir. Program ekle kaldırda da eski versiyonun bulunmaması nedeniyle bir çok pc kullanıcısı bu hatayla karşı karşıya gelmektedir. Problemin çözümü için programın eski versiyonu ile ilgili tüm verileri bilgisayarımızdan kaldırmak gerekiyor.

Tekrarlı reklam alanı

Başlat > Çalıştır komut satırını açıyoruz. Önceki işlemlerimizde yaptığımız gibi “Regedit” yazarak entera basıyoruz. Açılan pencerede CTRL + F kombinasyonunu kullanarak arama konsolunu açıyoruz. Arama satırına “silverlight”  yazıyoruz ve karşımıza gelen tüm sonuçları siliyoruz. Bu işlemin ardından tivibu sitesinden en güncel versiyonu yüklüyoruz. Kurulumumuz bu işlemlerin ardından sorunsuzca gerçekleşecektir.

2 Responses to “TiviBu-Silverlight Hatası ve Çözümü”

  1. ti-vi-bu Says:

    teşekkürler


  2. çağatay Says:

    bunların hepsini yaptım ama olmadı . başka çözüm yolu var mı ?


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.